Acumulator TTZ12S-BS VARTA FUN
SKU: TTZ12S-BS VARTA FUN
Product details | |
|---|---|
| Application | Snowmobile ; ATVs ; Motorcycle |
| Battery capacity | 9.0 Ah |
| Battery CCA | 200.0 A |
| Battery manufacturer | VARTA |
| Battery type | Starting / AGM / Dry charged with acid |
| Battery layout | L+ |
| Battery model | POWERSPORTS AGM |
| Maintenance type | Maintenance free |
| Type | Dry charged with acid |
| Length | 150.0 mm |
| Width | 87.0 mm |
| Height | 110.0 mm |
| Battery bottom rail | B00 - no fitting flange |
| Rated voltage | 12.0 V |