Acumulator 12N12A-4A-1 VARTA FUN
SKU: 12N12A-4A-1 VARTA FUN
Product details | |
|---|---|
| Application | Snowmobile ; ATVs ; Motorcycle |
| Battery capacity | 12.0 Ah |
| Battery CCA | 160.0 A |
| Battery manufacturer | VARTA |
| Battery type | Starting / Acid / Dry charged with acid |
| Battery layout | L+ |
| Breather | Breather on the left |
| Maintenance type | Maintenance |
| Type | Dry charged with acid |
| Length | 136.0 mm |
| Width | 82.0 mm |
| Height | 161.0 mm |
| Battery bottom rail | B00 - no fitting flange |
| Rated voltage | 12.0 V |